تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا (کالج ها و دانشگاه های کانادا)

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا : همه ساله افراد زیادی برای تحصیل به کشور کانادا میروند. در این پست از سایت سعی بر این داریم تا به تمامی سوالات شما عزیزان در مورد تحصیل در کشور کانادا پاسخ دهیم.

دانشجویان در حال تحصیل در کانادا

ادامه تحصیلات در Canada

در واقع هر سال حدود 200 هزار دانشجو در کالج ها و دانشگاه های کانادا از سراسر جهان مشغول تحصیل هستند. اما شاید برای شما هم سوال باشد چرا کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل انتخاب شده است؟ جواب بسیار ساده است برای اینکه کیفیت آموزش در سراسر این کشور بسیار ایده آل میباشد همچنین به دلیل ارزشمند بودن مدرک تحصیلی کانادا است که عموم مردم علاقه بسیار شدیدی به ادامه تحصیل در این کشور دارند.

کانادا جزو G8 یا همان 8 کشور صنعتی و البته ثروتمند جهان میباشد که حدود 40 الی 60 درصد از اقتصاد جهان را در دست دارد و مهم ترین نکته این است که کشور کانادا بیشترین میزان بودجه را صرف آموزش و ارتقاء کیفیت آموزشی مینماید و این مورد به شدت بر روی ارزش مدرک تحصیلی کانادا تاثیر گذاشته است.

همانطور که میدانید دلایل بسیاری وجود دارد تا مردم جهان به تحصیل در کشور زیبای کانادا علاقه داشته باشند که چند مورد را در زیر درج کرده ایم و توصیه میکنیم حتماً مطالعه فرمایید :

شرایط تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع

کیفیت آموزشی ایده آل

سه دانشگاه کانادا که کیفیت آموزشی در آنها بسیار عالی میباشد عبارتند از دانشگاه مک گیل ، تورنتو و دانشگاه برتیش کلمبیا ، این دانشگاه ها همیشه در بین 50 دانشگاه برتر جهان بوده اند.

 

مدرک تحصیلی معتبر

استانداردهایی که برای مدارس و دانشگاه های کانادا از جانب تحصیل در نظر گرفته شده موجب شده است تا مدرک تحصیلی این کشور در تمامی کشورهای جهان معتبر باشد و فارغ التحصیلان آنها فرصت های شغلی زیادی را پیش روی خود داشته باشند. اعتبار مدرک تحصیلی کانادا به نوعی میباشد که به راحتی در کشورهایی نظیر آمریکا نیز معادل سازی شده و معتبر میگردد.

 

پذیرش تحصیلی کشور کانادا

گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا به مواردی بستگی دارد که این موارد در کنار هم موجب میگردد شما بتوانید پذیرش تحصیلی این کشور را دریافت کنید یا خیر ، به برخی از این موارد در زیر اشاره کرده ایم که میتوانید مشاهده فرمایید :

  • رشته تحصیلی شما
  • دانشگاهی که برای ادامه تحصیل مد نظر دارید
  • دانشگاهی که در آن فارغ التحصیل شده اید
  • معدل تحصیلی شما
  • در برخی از رشته ها سابقه کار
  • فواصل تحصیلی

 

هزینه تحصیلی در کشور کانادا در سال 2019

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید هزینه تحصیل و حتی زندگی در کانادا با توجه به دانشگاه های معتبر و سطح زندگی عالی بسیار کمتر از کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس میباشد و این یکی از دلایلی میباشد که افراد بسیاری به تحصیل کردن در این کشور پهناور و زیبا علاقه دارند.

همچنین نکته دیگر بورسیه های تحصیلی میباشد که تا حدود بسیار زیادی در حال تحصیل به محصلان کمک میکند.

با ابن تفاسیر در واقع شما برای ادامه تحصیل در این کشور نیاز به دو هزینه خواهید داشت :

  1. هزینه تحصیل
  2. هزینه زندگی

 

براورد هزینه تحصیلی

مطابق با آخرین آمار به دست آمده اگر بخواهید به صورت تمام وقت در کانادا در مقطع Undergraduate تحصیل کنید هزینه شما حدود 17000 الی 33000 دلار کانادا خواهد بود و به جهت تحصیلات تکمیلی نیز به صورت میانگین 16000 دلار کانادا میباشد.

 

شرایط بورسیه های تحصیل در کانادا و انواع بورسیه ها

در واقع میتوانیم به قطعیت بگوییم اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیلات در کشور کانادا را دارند به بورسیه های تحصیلی این کشور چسم دوخته اند. کانادا نیز همانند کشورهای مطرح جهان در زمینه آموزش این بورسیه ها را برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور فراهم آورده است.

لازم است بدانید بورسیه های تحصیلی در کانادا انواع مختلفی دارد و در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا و همچنین در انواع دانشگاه های مختلفت کاملاً متفاوت میباشد.

به جهت اطلاع از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا میتوانید با ما در ارتباط باشید

 

تحصیل در مقطع دبیرستان

مدارس تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان در واقع موسسات دولتی بوده و تحت نطر وزات آموزش و پرورش کانادا میباشد.

مدارس متوسطه کانادا همیشه دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کنند و این کار همیشه انجام می شود حدود ۹۲ درصد از کانادایی ها در مدارس این کشور مشغول به تحصیل هستند و ۸ درصد مابقی از سراسر جهان می باشند

زبانی که در مدارس متوسطه کانادا ای آموزش داده می شود زبان انگلیسی می باشد به استثنای کپک که در آنجا زبان فرانسوی می باشد در عموم زبان انگلیسی به عنوان اولین زبان در مدارس کانادا و زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم در این مدارس آموزش داده می شود همچنین دوره های زبان هایی مانند اسپانیایی آلمانی و غیره نیز در دسترس می باشد لازم است بدانید برنامه های درسی در مدارس مختلف می باشد اما در کل تمامی مدارس مطابق با استانداردهای خاصی که توسط دولت تعیین می گردد مطابقت دارد

در مقطع متوسطه مدارس کانادا را می توانیم یکی از اقتصادی ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی بدانیم هزینه ها برای دوره های متوسطه به مراتب کمتر از موسسات خصوصی میباشد که از ۸ هزار تا ۱۴ هزار دلار کانادا برای هر دوره ۱۰ ماهه محاسبه می گردد برخی از مدارس که در مقطع متوسطه می باشند دارای خوابگاه نیز هستند به همین جهت تحصیل در مدارس دوره متوسطه کانادا برای بسیاری از خانواده ها که می‌خواهند پیشرفت فرزندان خود را بیشتر کنند توصیه می گردد

 

تحصیل با مدرک دیپلم

این امکان برای افرادی که مدرک دیپلم دارند و می خواهند در کانادا ادامه تحصیل دهند میسر است اما شرط و شروطی دارد که از این دست می توانیم به تسلط به زبان انگلیسی سابقه تحصیلی مناسب و از همه مهمتر پایین بودن سن متقاضی اشاره کنیم

 

تحصیل رایگان در کانادا

متاسفانه تحصیل کردن در کشور کانادا به صورت رایگان امکان پذیر نمی باشد مگر اینکه دانشجو دارای استعداد های خارق العاده ای باشد که در این صورت دانشگاه تمامی هزینه های آن شخص را متقبل می گردد اما در صورتیکه دارای چنین سابقه ای نیستید باید بگویم که تنها راه شما اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا می باشد چه بهترین راه برای علاقه مندان به ادامه تحصیلات در کشور کانادا است

 

 

لینک های کوتاه :

https://bit.ly/2E3xRCZ | http://bit.do/study-in-canada